НОВОСТИ УКРАИНСКОЙ ПСИХИАТРИИ
Более 1000 полнотекстовых научных публикаций
Клиническая психиатрияНаркологияПсихофармакотерапияПсихотерапияСексологияСудебная психиатрияДетская психиатрияМедицинская психология

Книги »  «Він любив Вас, люди!». Доля лікаря Казимира Дубровського: Нарис, спогади, документи, творчість »
Упорядник О. Іщук

ПЕРЕДМОВА

* Публікується за виданням:
«Він любив Вас, люди!». Доля лікаря Казимира Дубровського: Нарис, спогади, документи, творчість / Упорядник О. Іщук. — Сарни, 2015. — 140 с.

На старому кладовищі міста Сарни Рівненської області є одна незвичайна могила, на її нагробку дивний, і, на перший погляд, незрозумілий напис «Він любив Вас, люди!». А вище — Казимир Дубровський, 1892–1975 роки. Напис на могилі спонукав до пошукової роботи. Практично весь знайдений матеріал будувався на спогадах дуже близької людини Казимиру Дубровському — дочки сестри його дружини — Ольги Олегівни Виноградової та людини, яка зацікавилась унікальністю особистості Казимира Марковича Дубровського, Едуарда Кириловича Раковця. Саме з їхньою допомогою ми спробували пильніше вдивитися в образ великого гуманіста XX століття, — щоб зрозуміти і свій час, і самих себе. Пошукова робота дозволила виявити рівень значущості особистості Казимира Марковича Дубровського, його внесок у світову та, зокрема, в українську медицину.

Як лікар-науковець (закінчив Петроградську Військово-медичну академію) він був першим, хто успішно лікував заїкання. Ним були розроблені і вдало застосовувались метод директивного групового навіювання та метод одномоментного зняття заїкання. Ці методи дозволяли виліковувати людину від мовних вад за 72 хвилини. Сьогодні його учні, всесвітньо відомі лікарі-науковці активно використовують методику Вчителя у своїй діяльності. К. М. Дубровський вчився на фізико-математичному факультеті Петроградського університету. Був учнем всесвітньо відомих вчених В. М. Бехтерєва та І. П. Павлова. Є кандидатом медичних наук, автором патенту на винахід № 8943 з пріоритетом від 11.02.1948 на розроблений ним антибактеріальний препарат.

Як художник (закінчив курси в Академії мистецтв ім. І. Ю. Рєпіна та був учнем всесвітньовідомого художника та філософа Миколи Реріха), К. М. Дубровський вперше у вигляді малюнків зобразив перебіг хвороб, викликаних фізичним та моральним виснаженням, в тому числі так званої аліментарної дистрофії, пелагри, цинги та інших, створивши для цього спеціальний медичний атлас.

Як письменник Казимир Маркович володів неабияким літературним талантом і мав збірку автобіографічних оповідань, етюдів, есе, поезій.

Людина тяжкої, але цікавої долі, очевидець смерті поета Сергія Єсеніна (у складі фельдшерської бригади витягував його із зашморгу і був перший, хто висловився про вбивство поета і поставив під сумнів самогубство), несправедливо репресований радянським режимом на багато років, не загубив людяності та прагнув допомогти всім, хто потерпав від хвороб.

Беззаперечно, за видатні заслуги перед людьми Казимир Маркович Дубровський вартий вшанування.

Епітафія на надгробку К. М. Дубровського — цей короткий вислів «Він любив вас, люди!» — вимагає від нащадків вдячного, шанобливого та уважного ставлення до пам’яті великого гуманіста та науковця.

О. Іщук
заступник директора Сарненського районного ліцею «Лідер»
автор-упорядник книги
«Він любив Вас, люди!». Доля лікаря Казимира Дубровського»

Далі »


© «Новости украинской психиатрии», 2017
Редакция сайта: editor@psychiatry.ua
ISSN 1990–5211